Bireysel Koçluklar

Hayatın akışına kapılmış giderken bir an durup “ben neredeyim?” diye sorduğumuzda aslında çocukken ileride olmayı hayal ettiğimiz yerin çok uzağında olduğumuzu fark ederiz bazen. Taşımak istemediğimiz ağırlıkların üstümüzde olduğunu, ihtiyaç duyduğumuz bazı şeylere hâlâ ulaşamadığımızı hatta belki de yanlış yöne doğru yol aldığımızı görürüz. Potansiyelimizi bir türlü açığa çıkaramamış, ertelediğimiz kararları henüz hayata geçirememiş, mutluluğu bir türlü yakalayamamış hissederiz kendimizi.

Oysa tüm odağı ve ilgisi bizim ve gündemlerimizin üzerinde yoğunlaşan profesyonel bir koçun, doğru soruları sorarak farkındalıklar kazandırması, hayatımızdaki ezberleri bozup geniş açıdan bakmamızı sağlaması, potansiyelimizi ortaya çıkarmamıza yardımcı olması ve tüm bu değişim sürecinde destek ve gözlemci olarak yanımızda olması mucizevi bir etki yaratabilir.

Koçluk, artık tüm dünyada gücü ve etkisi kabul edilen ve ABD, Avrupa başta olmak üzere “olmazsa olmaz” bir destek olarak görülen modern bir çözüm yöntemi.

Bireysel koçluk, danışanın o anki ana gündemine göre bazı başlıklara ayrılsa da aslında bir bütündür. Örneğin işiyle ilgili gündemi için başvuran bir danışan için “kariyer koçluğu” başlığı altında, bu alana özgü teknikler içeren koçluk çözümleri sunulabilir. Ne var ki insan hayatı tek bir alanda ilerleyen mekanik bir yapı değildir. İşle ilgili gündemin içinde daha temel bir sorun olarak aile hayatı veya bireysel inanç kalıplarıyla ilgili, asıl üzerine gidilmesi gereken yeni gündemler keşfedilebilir -ki genellikle böyle olmaktadır.

Dolayısıyla başlangıç noktası ne olursa olsun, bir süre sonra koçluk, danışanın genel hayatına dokunan bütünsel bir yaklaşım olarak devam edebilir.  

Spesifik bir hedef doğrultusunda çözüm paketleri sunan öğrenci koçluğu, klasik bireysel koçluk yöntemlerinden farklıdır.

Yine ilişki koçluğu da, iki kişilik danışanla yapıldığı ve kendine özgü teknikleri olduğundan diğer bireysel koçluklardan ayrılabilir.

Koçluk seansları 50 dk. kabul edilmektedir.

İstanbul dışında olanlar veya yoğun iş temposundan zaman bulamayan danışanlarımız için online koçluk alternatifi de sunuyoruz. 

İstediğiniz yerden örneğin evinizin veya ofisinizin konforunda, yol ve trafikle zaman kaybetmeden, üstelik çok daha ekonomik seçeneklerle esnek online koçluk paketlerimiz için bize ulaşmanız yeterli.

Online koçlukların tek farkı bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden ZOOM, Skype, Face Time vb. programlar aracılığıyla görüntülü iletişim kurmak. Koçluk standartı, süresi ve metodolojisi ise tamamiyle aynı. Hatta teknik olarak daha işlevsel ve pratik olan avantajları var.

icf
Hakkında

Yaşam Koçluğu

Ulaşılmak istediğiniz hedefler, aşmak istediğiniz engeller, eksikler, fazlalıklar…
Kendi hayatınızın başrolünde oynamak istiyorsanız…

İlişki Koçluğu

Tıkanan ilişkiler, mutsuz evlilikler, kurulamayan ilişkiler…
İlişkinizdeki rüzgâr, aşk ateşinizi söndürmek yerine güçlendirebilir…

Öğrenci Koçluğu

Doğru yaklaşımla ve ona uygun yöntemlerle her öğrenci başarılı olabilir. Öğrencinin önündeki engelleri kaldırıp potansiyelini ortaya çıkararak mutlu ve başarılı olması mümkün…

Referanslar