ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Umut Esen Academy /
ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

ICF Akredite Profesyonel Koçluk Eğitimi

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Koçluk Eğitimi Sertifika Programının tamamı 150 saat sürmekte olup içeriği sınıf oturumları, deneyime dayalı gelişim yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

Ders ve atölye çalışmalarının tamamı online olarak Zoom üzerinden yapılmaktadır. Eğitim dili Türkçedir.

ICF tarafından en üst düzey akreditasyona ve unvan sınavları yapma yetkisine sahip olan Umut Esen Akademi, ICF’in 2023 yılında güncellediği Level-2 (eski adıyla ACTP) programıyla ACC / PCC unvan yolculuğunuzda yaşam koçu eğitimi ve mezuniyet sonrası profesyonel yaşama geçişte sizin yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

Umut Esen Akademi, “Professional Coaching Certificate Program” en üst düzey ICF akreditasyonuna sahiptir ve yaşam koçluğu eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde, her insanın muazzam bir potansiyel olduğundan hareketle farklılığa değer veren ve yargılamak yerine anlamaya odaklanan bir anlayışla hazırlanmıştır. ICF Koçluk Eğitimi Sertifika Programımız, Thomas Leonard’ın oluşturduğu koçluk esaslarına bağlı kalarak Fritz Perls’in Gestalt ekolünü benimsemiştir. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Koçluk ve NLP tekniklerinin koçluğa uyarlanmış etkili yöntemlerini barındırmaktadır.

SAYFANIN EN ALTINDAKİ KATILIMCI YORUMLARINI OKUMANIZI ÖNERİRİZ.
GERÇEK DENEYİMLER SİZE FİKİR VERECEKTİR.

Neden Umut Esen Academy?

1. Akademimiz, ICF’in en yüksek akreditasyonuna ve ICF adına unvan sınavı yapma yetkisine sahiptir. 

2. Eğitimlerimize mülakatla kabul edilir, ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikronlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz.

3. Özel olarak tasarlanmış iddialı ders programımızda her modül alanında marka olan MCC ve PCC unvanlı en iyi eğitmenler tarafından verilmektedir. 

4. Gözetimli Koçluk Atölyeleri, gerçek seans deneyimleri yaşayacağınız CoC Deneyim Kulübü® ve Portfolyo Çalışmaları gibi programlarımızla gerçek bir koç olarak mezun olursunuz. Ayrıca dergimiz Uwords‘te yazı yazabilir, U-Talks kanalımızda geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

5. Mezuniyet sonrasında da yanınızdayız. Coach 7/24 online koçluk sitemizde gelir elde edebilirsiniz, Mezunlar Kulübümüzde güçlü network kurabilir, Kariyer Programımıza katılarak akademide görev alabilirsiniz.

Program Süreci

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Temel Eğitim Modülleri

 • Modül 1Koçluğun Temelleri – 16 saat
 • Modül 2Koçun Varlığı – 16 saat
 • Modül 3Farkındalığı Yaratmak – 16 saat
 • Modül 4Aksiyon Almak – 16 saat
 • Modül 5İleri Koçluk Atölyesi – 14 saat

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Öğrenci ve Eğitim Koçluğu – 12 saat
 •  İlişki Koçluğu – 12 saat 
 • Kariyer Koçluğu – 12 saat
 •  Mindfulness Koçluk – 12 Saat
 •   Takım Koçluğu – 12 Saat
 •  Yönetici Koçluğu – 12 Saat

Akademimizdeki tüm eğitim programlarında ilk 4 modül Temel Eğitim olarak kabul edilir ve zorunludur.
ACC veya PCC olmak için Level-2 (ACTP) programlarımıza katılım gerekir.
Dileyen katılımcılar seçmeli modülleri de alabilir.

Canlı Online Dersler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi “optimum zaman, maksimum verim” ilkesiyle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum ve pratik anlatım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. 

Detaylı bilgiler, metotlar, öneriler ve alıştırmaların olduğu Ders Kitaplarınızı her modülden önce pdf formatında gönderiyoruz. 

Online Koçluk Atölyesi

Online koçluk atölyemizde süpervizör gözetiminde gerçek ve canlı koçluk deneyimleri yaşayacağınız bir uygulama ortamı sunuyoruz.
Atölye çalışmalarımızda her katılımcı defalarca koçluk yapma, danışan olma ve canlı koçlukları gözlemleme olanağı buluyor. Süpervizörün ve tüm katılımcıların geri bildirimleriyle usta bir koç olmaya giden yolda eşsiz bir laboratuvar olan bu aşama, özgüven gelişimine de katkıda bulunuyor.

Üretim Süreci

Hazırlayacağınız portfolyo çalışmasında okunacak kitaplar, izlenecek filmler, öz değerlendirme formları ve makale ile yetkinlik geliştireceksiniz.

"Gelişim, psikoloji, yaşam" temasıyla Turkcell Dergilik ve TurkTelekom e-Dergi'de çok okunan UWORDS Dergimizde yazar olabilirsiniz

Sunum ve konuşma yapabileceğiniz U-Talks kanalımızda geniş kitlelere ulaşabilirsiniz

CoC Deneyim Kulübü

Koçluk tecrübemi arttırmak için başlangıçta nasıl danışan bulacağım?” sorunuzu da yanıtsız bırakmıyoruz.

CoC, koçların bire bir seans yapma deneyimlerini arttırmaları ve ICF unvanı için gerekli olan koçluk görüşme saatlerini tamamlamaları amacıyla farklı ekollerdeki koçları bir araya getirip birbirlerine online koçluk yapmalarını sağlayan bir program. Örneğin altı ay içinde size atanacak 6 farklı danışana 24 seans profesyonel koçluk yapmış oluyorsunuz.

Mentorluk ve MasterClass

ICF yetkinliklerinde ustalaşma yolunda grup ve bireysel olarak üst düzey Mentorluk çalışmaları yapıyoruz.

Temel eğitimlerini bitiren ve unvan yolculuğunda olan koçlarımızla 3 kişilik gruplarda gözetimli koçluk çalışmaları yapıyoruz.
Altı hafta süren Master Class çalışmamızda süpervizör eşliğinde özel ilgi ve destekle ICF standarlarında yazılı ve sözlü geribildirimler veriyoruz.

Coach7/24'te Online Koçluk ile Gelir Elde Etme

Akademimizin online koçluk seans hizmeti veren Coach7/24'ün profesyonel koçları arasında yer alarak online koçluk seansları ile deneyim ve gelir elde edebilirsiniz.

Akademi mezunu koçlarımız coach724.com online koçluk merkezinde yer alma ve kazanç elde etme olanağını yakalar. (Karşılıklı onay gerektiren özel şartlara tâbidir.)

Modüllerin İçeriği

Bu derste katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir. Yetkin koçluğa giden yolda nitelik geliştirmek için kendini keşif, potansiyelleri ortaya çıkarma ve değerlerini fark etme süreçlerinin motive edici ve heyecan verici şekilde başlaması hedeflenir.

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Bu derste katılımcıların açık, esnek ve kendinden emin bir tarz kullanarak, tamamen bilinçli olma ve danışanla spontane ilişki kurma becerisini geliştirmek için temel koçluk becerileri edinmeleri amaçlanır. Müşterinin söylediklerine ve söylemediklerine tamamen odaklanma, müşterinin arzuları bağlamında söylenenlerin anlamını anlama ve müşterinin kendini ifade etmesini destekleme yeteneği geliştirmek üzerine teorik bilgiler ve pratik uygulamalar verilir. Koçun varlığını sağlama ve sürdürmeye yönelik yaklaşım ve iletişim becerileri üzerinde durulur. 

Öğrenilen seans içeriği yaklaşım ve teknikleri ile gözetimli koçluk yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin deneyim ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Bu derste yetişkin iletişimine ve davranışsal psikoloji temelinde ilişkiler bağlamına farkındalık sağlamak ve yargılayan zihinsel çerçeveden öğrenen zihinsel çerçeveye geçmek üzere çalışılır. Katılımcıların, davranışlarımızın altında yatan sisteme dair farkındalık kazanmalarına olanak sağlanır. Koçluk yetkinliklerini daha ileri ve daha derine taşıyacak yeni koçluk araçları ile tanışmaları ve müşteriye farkındalık kazandırmak için çeşitli bilgi, yöntem ve yaklaşımları öğrenmeleri amaçlanır. 

Aynı zamanda koçluk görüşmelerini yönetme konusunda ustalaşmalarına yönelik gözetimli koçluk yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Koçun farklı olasılıklar halinde bile müşterinin kalıplarını görme, kullandıkları dili fark etme, zihin çevrimleri, anda kalabilme, danışan ile tam ve bir olabilme konuları üzerine odaklanarak varlığını sürdürme yeteneği kazanması amaçlanır. Müşteri için neyin önemli olduğuna dikkat etme ve harekete geçme sorumluluğunu müşteriye bırakma becerileri üzerinde durulur. Koçluğun profesyonel bir meslek olarak uygulanması, hayatın diğer alanlarına adapte edilmesi ile ilgili olarak açılımlara, koçluğun etik değerleri ve temel ilkeleri üzerinden değinilir. 

Üçlü gruplarda katılımcıların koç, müşteri ve gözlemci olma deneyimi yaşayacakları uygulamalara, eğitimci gözetiminde gerçek koçluk deneyimleme atölye çalışmalarına yer verilir. Öz değerlendirme ve geri bildirimler üzerinde çalışılır.

Temel Koçluk Yetkinliklerini içselleştirmek ve uygulamak üzerine oluşturulan atölye çalışmasıdır. Her katılımcı mentor koç gözetiminde gerçek koçluk deneyimleri yaşar. Bu koçluk seansı diğer katılımcılar tarafından da izlenir ve bitiminde geri bildirimde bulunulur. Mentor koç ayrıntılı bir değerlendirme yapar.

Katılımcılar, ayrıca danışan ve gözlemci rollerini de üstlenirler. Böylece her katılımcı birçok kez koçluk yapmış, koçluk almış ve yapılan koçlukları gözlemlemiş olur. 

Farklı olasılıklarda ne şekilde uygulanacağına yönelik örnekler verilir ve bol pratik yaptırılır. Teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesiyle daha ileri koçluk becerileri ve öz güven gelişimi arttırılır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Özellikle öğrenci ve gençlerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı ortaklık süreci oluşturmaya yönelik kazanımları içerir.
Gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine en fazla katkıyı verebilecek bilgi, araç ve teknikler üzerinde durulur.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Öncelikli olarak duygusal partnerlere odaklanarak çiftlere yönelik seans yapma teknikleri üzerinde durulur. 
Aynı zamanda sosyal hayattaki tüm ilişkilere yönelik koçluğun inceliklerine odaklanılır. Etkili iletişim için müşteriye farkındalık kazandırarak onun doğru iletişim yollarına ulaşması, onları kullanması için önündeki engelleri kaldırması ve potansiyelini maksimize etmesi için gerekli koçluk yaklaşım ve kazanımlarını edindirmeyi hedefler.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

İş hayatında en üst potansiyel için farkındalıklar ve iç görüler sağlamak amaçlanır. Eğitim içeriğinde güçlü yönleri geliştirmek, kişisel farkındalığı artırmak, doğal yetenekleri geliştirmek, takımın etkin parçası olmak, yöneticilik becerisi ve doğru karar vermek konuları olacaktır. Bunların ICF temel yetkinlikleri üzerinden ele alınması ve gözetimli koçluk seansları yapılarak eğitmen tarafından geri bildirim verilmesi sağlanır. 
Detaylı bilgi için tıklayınız

Mindfulness Koçluk, bilimin kanıtladığı mindfulness uygulamalarını ve koçluk metotlarını bir araya getirir. Koçun varlığı ve yetkinliklerinin içsel ve dışsal farkındalıkla zenginleştiği ve mindfulness pratikleriyle birleştirilmiş bir koçluktur.

Mindfulness Koçluk, iki yönlü kazanım sağlayan bir koçluk yöntemidir.
İlki, koçun kendi zihinsel ve bedensel farkındalığını arttırıp, koçun mevcudiyetini güçlendirir. Mindfulness tutumları ve koçluk yetkinlikleriyle birleştirip koçun varlığını güçlü bir şekilde destekler.

İkinci yönü, danışanın öz-kaynaklarının farkına varmasını bu doğrultuda düşüncelerini harekete geçirmesini ve danışanın gündemindeki konuyla ilgili iç görü kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda danışanın hayatında bakmak istediği alanlarda farkındalık kazanmasını sağlar. Bunun için bireysel görüşmelerde mindfulness pratikleri de uygulanır.

Mindfulness Koçluk, koçun yetkinliklerinin mindfulness tutumları ve pratikleri ile güçlenmesini hedefleyen, danışanına farkındalık kazandıracak mindfulness pratiklerinin öğrenileceği bir koçluk programıdır.
Detaylı bilgi için tıklayınız

Kariyerin hangi döneminde olursa olsun kişilerin gerçek potansiyelini kullanabilecekleri, başarılı, mutlu ve iş tatmini yaşayan çalışanlara dönüşmelerini hedef almaktadır.
Bu eğitimde kariyer gündemi olan kişilere koçluk yapabilmek için gerekli olan metod, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Yönetici Tanımı ve Türleri:
Farklı kurum kültürlerinde yönetici tanımları ve literatüre girmiş yönetici tipleri

Yönetici Koçluğu ve Diğer Koçluklar ile Arasındaki Farklar:
Yönetici koçunun diğer türlerden farklı olarak sahip olması gereken kurumsal yaklaşımlar ve koçluğu katkıları

Yönetici Koçunun Varlığı:
Kariyer koçu için kör noktalar, kariyer koçluğunun farklılıkları, kariyer koçunun en sık yaptığı hatalar

Olasılıklar Dünyası:
Yönetici koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, kariyer koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Teoriden Pratiğe:
Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Program Tarihleri

20. DÖNEM1. Gün2. GünModül Atölyesi
1. Modül25 Mart Cumartesi
10.00 – 17.00
26 Mart Pazar
10.00 – 17.00
29 Mart Çarşamba
21.00 – 23.00
2. Modül1 Nisan Cumartesi
10.00 – 17.00
2 Nisan Pazar
10.00 – 17.00
5 Nisan Çarşamba
21.00 – 23.00
3. Modül15 Nisan Cumartesi
10.00 – 17.00
16 Nisan Pazar
10.00 – 17.00
19 Nisan Çarşamba
21.00 – 23.00
4. Modül29 Nisan Cumartesi
10.00 – 17.00
30 Nisan Pazar
10.00 – 17.00
3 Mayıs Çarşamba
21.00 – 23.00

* 5. Modül İleri Koçluk Atölyeleri her Salı 21.00- 22.30 arasındadır. İlk 4 modülü bitiren öğrenciler katılır.

21. DÖNEM1. Gün2. GünModül Atölyesi
1. Modül6 Mayıs Cumartesi
10.00 – 17.00
7 Mayıs Pazar
10.00 – 17.00
10 Mayıs Çarşamba
21.00 – 23.00
2. Modül20 Mayıs Cumartesi
10.00 – 17.00
21 Mayıs Pazar
10.00 – 17.00
24 Mayıs Çarşamba
21.00 – 23.00
3. Modül3 Haziran Cumartesi
10.00 – 17.00
4 Haziran Pazar
10.00 – 17.00
7 Haziran Çarşamba
21.00 – 23.00
4. Modül17 Haziran Cumartesi
10.00 – 17.00
18 Haziran Pazar
10.00 – 17.00
21 Haziran Çarşamba
21.00 – 23.00

* 5. Modül İleri Koçluk Atölyeleri her Salı 21.00- 22.30 arasındadır. İlk 4 modülü bitiren öğrenciler katılır.

Grup 1GünSaat
Öğrenci Koçluğu27- 28 Mayıs10.00- 17.00
İlişki Koçluğu6- 7 Mayıs10.00- 17.00
Kariyer Koçluğu13- 14 Mayıs10.00- 17.00
Mindfulness Koçluk24 – 25 Haziran10.00- 17.00
Takım Koçluğu1 – 2 Nisan10.00- 17.00
Yönetici Koçluğu8- 9 Nisan10.00- 17.00

* Her eğitimin süpervizyon tarihleri grup içinde belirlenecektir.

Katılım Koşulları & Ücret

Eğitime kabul telefon veya görüntülü mülakat ile olmaktadır. Görüşme sırasında değer ve yetkinlikleri programa uygun bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@umutesen.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

Program seçenekleri ve ücret bilgisi aşağıdaki gibidir:

ÖZELLİKLER

ICF'in minimum eğitim koşulunu karşılayan 64 CCE değerinde temel koçluk eğitimidir.
 • Ortalama Süre / Saat
 • Temel Koçluk Eğitimi
 • İleri Koçluk Atölyesi
 • Portfolyo Çalışmaları
 • CoC Deneyim Kulübü
 • Kariyer Programı
 • Mezunlar Kulübü
 • Uzmanlık (Niş) Eğitimleri
 • Mentorluk
 • Master Class
 • Coach724.com ile Online Gelir Elde Etme

A - TEMEL PAKET

ICF'in minimum eğitim koşulunu karşılayan 64 CCE değerinde temel koçluk eğitimidir.
 • 8 hafta / 72 saat
 •  
 • 4 Katılım Hakkı
 •  
 • 1 Ay Ücretsiz
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

B - UNVAN PAKETİ

127 CCE değerinde LEVEL 2 (eski adıyla ACTP) programından mezun olarak PCC/ACC unvanlarına hak kazanılır.
 • 40 hafta / 150 saat
 •  
 • Sınırsız
 •  
 • 6 Ay Ücretsiz
 •  
 •  
 • Seçeceğiniz 3 Eğitim
 •  
 •  
 •  

Erken kayıt indirimi: Eğitimden 30 gün öncesine kadar yapılan tamamı peşin
ödemelerde %10, eğitimden 15 gün öncesine kadar yapılan tamamı peşin ödemelerde %5 indirim yapılır.

Taksit: Banka havalesi ile 3, kredi kartı ile 6 taksit imkanı vardır.

Belirtilen ücretlere KDV dahil değildir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

* coach724.com sitesinde yer almak karşılıklı onay gerektiren özel şartlara ve sözleşmeye bağlıdır.

Umut Esen Academy

Referanslarımız

Umut Esen Academy

KATILIMCI YORUMLARI

49 Responses

 1. Profesyonel bir “KOÇ olmak” için karar verdikten sonra yaptığım araştırmalar sonucunda, gerek deneyimi gerekse de yol göstericiliğiyle umutesen akademinin farklı olduğunu düşündüm. Eğitime başladığım ilk günden beri bana düşündüklerimden daha fazlasını sunan bir akademi yapısıyla karşılaştım ve çok mutlu oldum.
  Umutesen Akademide olmak, tanınmış bir okulda öğrenim görmek gibi…Profesyonel eğitmenler, ihtiyaç duyulan teknolojilerin kullanımı, aklınıza gelmeyecek olanaklar ve daha fazlası…
  Öğrenciliğiniz bitse de mezun olarak yine hep birliktesiniz.
  Hiç merak etmeyin..! Aklınızda hangi soru varsa burada cevabını bulabilirsiniz.
  Yalnız değilsiniz ????
  Umut Esen ve ekibine cok teşekkür ederim…

 2. Kendini eğitim alırken nasıl mutlu hissedip, ‘hiç bitmese’ diyebilirsin ki? seversen bu cümleler dökülüyormuş 🙂 eğitmenlerimizin hepsi birbirinden değerliydi, gerçekten dinlenmek,değer verilmek,çizgisinden ödün vermeden akıp giden seni en iyi sen olma yolculuğunda sürükleyip götüren, ben ok- sen ok frekansında eşsiz bir donanım yolculuğu.. şunu rahatlıkla söyleyebilirim eğer kendini rahatlıkla açabilecek kadar sempatik eğitmenlerle rahat hissetmek istiyor, bununla birlikte profesyonel bir yaklaşım ve işleyiş beklentiniz varsa doğru adres burası 🙂

 3. Koçluk eğitimi her hangi bir okuldan, akademiden alabileceğiniz bir eğitim değil. Sadece eğitmen seçmiyorsunuz, belki hayatınızdaki en önemli kisişisel dönüşüm yolculuğunuza eşlik edecek bireyleri seçiyorsunuz. Bu o kadar önemli ki!
  Bu düsturla bir yılı aşkın süredir araştırıyorum. Nasıl güçlü çağırsıysam artık, öyle şanslıyım ki hem eğitmenleri hem de benimle yola çıkan takım arkadaşlarımla, farkındalığı ÇOK yüksek bir ekibin içinde buldum kendimi.
  Henüz 2. modülün sonundayım ama sevgili Umut Esen ve Canan Coşkun Sayın oturumlarına katıldıktan sonra, bu yorumu yazmak için daha fazla bekleyemedim. Her bir modülü öyle heyecanla bekliyor, iple çekiyorum ki anlatılmaz. Dönüşümü hissetmeye başladım.
  Nasıl bu kadar şanslı olduk?
  Başka hangi mucizeler mümkün?

 4. Yaklaşık 5 yıl öncesinde başlayan farklı koçluk eğitimleri serüvenim, Umut Esen Akademi ile harekete geçme imkanı buldu. Aktif atölye deneyimleri ve yapıcı geri bildirimler bu yolda emin adımlarla yürümenizi sağlıyor. Eğitim sonrasında da Akademi desteği hep yanınızda yer alıyor. Geldiğim noktada, değerli hocalarımın her birinin ve Umut Esen hocamızın katkıları çok büyük. Profesyonel Koçluk eğitimini, profesyonelce almak isteyen herkesin yolu Umut Esen Akademi den geçmeli.

 5. Koçluk zorunlu bir ders olsaydı nasıl bir ülkede ve ortamda yaşıyor olurduk? Tabiki mükemmel bir ülkede ve ortamda olurduk. Bunu hissedebilmek, anlayabilmek ve görebilmek için koçluk alınmalı ve özellikle Umut Esen Akademi’den alınmalı.

 6. Adı gibi insana umut ve esen katan bir kurumda eğitim alma ayrıcalığını yaşamama vesile olan tüm hocalarıma teşekkür ederek başlamak isterim. Ben kendimde koçluk kumaşı bulamazken bile bana denemem için ilham verdiniz. Benim gibi hiperaktif bir insan bile saatlerce konuşsalarda dinlesem dedi sayenizde… Kendimi tam ve yeterli hissettiğim, kendimi eleştirirken insafa geldiğim bu programa katılmak hayatımda aldığım kararların en güzellerinden biri oldu. Sayenizde tanıdığım o güzel insanlarda karım oldu. Hep var olun.

 7. Uzun zaman arayışımdan sonra etik kurallarla rekabet eden, eğitim içeriği doluluğu ile yeterli hissettiren, donanımlı eğitimcileri ile bize yetkinlik sağlayan, eğitim sonrası klüplerle pekiştirme ortamı yaratan, ekip ruhu yüksek doğru yerde ve mutluyum. Teşekkür ederim.

 8. Tutkumun peşinden gittiğim yolda, eğitim almak İçin araştırırken ilk telefon görüşmesinde Umut Esen Academy farkını hissettirdi. Her eğitmenin katkısı birbirinden benzersiz şekilde üst seviyedeydi. Benim için en kıymetlisi sadece bilgi aktarmakla kalmayıp kişi olarak kendi üstümüze düşünmemizi sağlayacak etkileşimler oldu. Umut Esen Academy’nin bir parçası olmaktan her zaman mutluluk duyacağım.

 9. Bu işin en iyisi Umut hoca diye bi notla başladı benim için macera 🙂 Akademiyle irtibata geçince neden burada olmam gerektiğini daha iyi anladım. Umut hoca özellikle ilgilenir, anlatır ve asla sizi cevapsız bırakmaz ki bence çok çok önemli bir detay. Dersler planlıdır, her modül yeniden doğarsınız, mezuniyet sonrası sizinle iletişimleri devam eder. Canan hoca, Zuhal hoca ve Tuncel hoca hakkında detay vermek istemiyorum 😉 gelip görmelisiniz hepsi o kadar iyi ki o modüller bitmesin bu haftalar sonsuza dek sürsün isteyeceksiniz. Eğitimler bittiğinde gerçekten öğrendiğini ve değiştiğini hissetmek, kendini bu yolda yürümeye hazır hissetmek paha biçilmez. uzun lafın kısası kalite uzakta değil, burada 🙂 sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
Yardım
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?