ICF Onaylı İlişki Koçluğu Eğitimi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Co-Creating the Relationship eğitimi ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde uygulanmaktadır.

İlişki koçluğu eğitimi, metodolojisi diğer koçluk türlerinden farklı olarak, yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Hem bireylerin ilişkilerini güçlendirip daha mutlu olmalarına destek vermek hem de çiftlere yönelik seanslarla onların daha mutlu bir ilişki yaşamalarına destek verecek koçlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Kimler bu eğitime katılmalı?

Previous
Next
Akademi Hakkında
Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim Süreci

Eğitim iki tam gün süren canlı online derslerden oluşmaktadır. İlişki Koçluğu Eğitimi, ICF Akrediteli ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın seçmeli modülüdür ve tekil olarak 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı  “Co-Creating the Relationship” İlişki Koçluğu Sertifikası verilecektir.

İlişki Koçluğu Eğitimi

Canlı Online Ders ve Atölyeler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi özenle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum, pratik anlatım ve öğrenci merkezli yaklaşım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.

ICF yetkinliklerini uluslararası standartlarda edineceğiniz derslerimizde teknolojik olanakları, modern eğitim tekniklerini ve günümüz insanına hitap eden “optimum zaman, maksimum verim” ilkesini gözeterek hazırladık.

Her beceri gibi koçluk da bilmekten öte “uygulamak” ile ilgili bir yetkinlik. Bu nedenle sadece bilgi aktarımı değil, gözetimli ortamda uygulamalar yapacağınız atölye çalışmalarına ayrıca önem veriyoruz.

Tam Donanımlı Ders Materyalleri

Detaylı bilgiler, metotlar ve alıştırmaların olduğu İlişki Koçluğu Ders Kitabınızı ve eğitim boyunca her adımda size destek olacak Rehber Kılavuzunuzu pdf formatında gönderiyoruz. 

Eğitim portalımızda örnek koçluk seanslarından makalelere, gelişim filmlerinden kitaplara kadar birçok materyal sizi bekliyor.

İlişki Koçluğu Eğitimi

Eğitim İçeriği

Yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Öncelikli olarak duygusal partnerlere odaklanarak çiftlere yönelik seans yapma teknikleri üzerinde durulur. 

Aynı zamanda sosyal hayattaki tüm ilişkilere yönelik koçluğun inceliklerine odaklanılır. Etkili iletişim için müşteriye farkındalık kazandırarak onun doğru iletişim yollarına ulaşması, onları kullanması için önündeki engelleri kaldırması ve potansiyelini maksimize etmesi için gerekli koçluk yaklaşım ve kazanımlarını edindirmeyi hedefler.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir.

Aşkın Doğası ve Mutlu İlişki Sırları:

Aşk, sevgi, kıskançlık, evlilik, boşanma, aldatma, mutlu ilişkiler, mutsuz ilişkiler, mahşerin dört atlısı, Gothman modeli, yalnızlık, eş ve partner seçimi.

İlişkiye Koçluğun Yöntem ve Araçları:

Seanslarda kullanılacak metot, yöntem ve oyunları. John Gothman’ın Güçlü İlişki Evi kuramı. RM2 yöntemi. Seans içerikleri ve seansı yönetme. Oyunlar: Sevgi haritasının genişlemesi, Mahşerin 4 Atlısına panzehirler, Ortak anlam ritüelleri, Uzlaşma ovali, İlişkiyi beslemek

Tüm İlişkiler İçin Güçlü İletişim:

Etkili iletişimde uzmanlaşmak: Aktif dinleme, güçlü sorular, doğrudan iletişim. Benlik durumları. Algı konumları. Sözlü ve sözsüz iletişim. İletişim engelleri. İletişim farkındalıkları

Olasılıklar Dünyası:

Bireyin ve çiftlerin ilişki koçundan bekleyebilecekleri farklı senaryolar ve bunlara yönelik güçlü yaklaşımlar. Her alanda güçlü ilişki ve iletişim teknikleri. Modern çağ gündemlerine esnek ve yaratıcı tasarım modelleri.

Teoriden Pratiğe:

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Eğitim Takvimi

İlişki Koçluğu Eğitimi 1. Seçenek:

8 Mayıs Cumartesi (10.00- 17.00 saatlerinde)

9 Mayıs Pazar (10.00- 17.00 saatlerinde)

 

İlişki Koçluğu Eğitimi 2. Seçenek:

19 Haziran Cumartesi (10.00- 17.00 saatlerinde)

20 Haziran Pazar (10.00- 17.00 saatlerinde)

 

İlişki Koçluğu Eğitimi 3. Seçenek:

31 Temmuz Cumartesi (10.00- 17.00 saatlerinde)

1 Ağustos Pazar (10.00- 17.00 saatlerinde)

 

 

ders kapak mockup
ders_iç_mockup

Katılım Koşulları ve Ücret

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. Görüşme sırasında değer ve yetkinlikleri programa uygun bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

( A ) Daha önce ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış katılımcılar için eğitim ücreti: 1950 TL’dir.

( B ) Daha önce ICF onaylı temel koçluk eğitimi almamış katılımcıların öncelikle Modül 1 “Koçluğun Temelleri” eğitimini alması gerekmektedir. Koçluğun Temelleri + Öğrenci Koçluğu programının toplam ücreti 3.500 TL’dir.

Ücretlere KDV dahil değildir. Erken kayıt, taksit ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz.

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@umutesen.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

Daha önce bir koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

 

İlişki Koçluğu Eğitimi

Previous
Next