Akademik Kadromuz

Tunçel Gülsoy, MCC

Profesyonel Koç, Mentor, Konuşmacı, Danışman, Radyo Programcısıdır.

600’den fazla farklı kişiye 5000 saatten fazla koçluk yapmış MCC (Master Certified Coach) unvanlı koçtur.

Boğaziçi Üniversitesi MBA yüksek lisans eğitimini tamamlamış, birçok şirkette yönetici olarak çalışmıştır.

ICF Global ve ICF Türkiye üyesidir, bu derneğin iki dönem yönetim kurulunda görev almıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) üyesidir ve derneğin yönetim kurullarında başkan yardımcısı olarak çalışmıştır.

Bugüne kadar Açık Radyo, NTV Radyo başta olmak üzere birçok radyoda caz temalı programlar hazırlamıştır, halen Cazkolik’te yayımlanan “Evde Çalamadıklarım” adlı bir radyo caz müziği ve sohbet programı vardır.

 

Akademi Hakkında
Anasayfa

Umut Esen, PCC

Akademimizin kurucusu ve eğitim lideridir. Bireyler ve kurumlar için gelişim programları tasarlayıp uygulayan bir eğitimcidir. 

“Tolstoy’un Bisikleti” kitabının yazarıdır.

PCC unvanlı bir ICF koçudur. Aynı zamanda NLP Master, Mikro Mimik, Duygusal Zeka ve Mülakat Değerlendirme uzmanıdır.

Cosmopolitan, Hürriyet gazetesi, Vatan gazetesi ve birçok yayın organında makaleler yazmıştır ve yazmaktadır.

Eğitim, psikoloji ve yaşam üzerine videolarını yayımladığı YouTube kanalı vardır. Podcastleri Spotify ve Apple Music‘te yayımlanmaktadır.

S. Ceren Yılmaz, PCC

PCC unvanlı koç ve eğitmendir. Gottman Çift Terapisti, NLP Master ve EFT uzmanıdır.

“İşim: Koçluk” kitabının yazarıdır.

Gazi Üniversitesinde Restorasyon yüksek lisansı, UCSD’de MBA eğitiminden sonra yüksek restoratör mimar ve iş geliştirme müdürü gibi görevlerde bulunmuştur.

ICF üyesi olan S. Ceren Yılmaz’ın psikoloji ve iletişim alanında birçok uzmanlığı vardır. Bunlardan bazıları: ODM 1, ODM 2, Paul Ekman ESAC ve ETAC, Aile Dizilimi, Aile Travmaları, Regresyon, İzotomi 2.0 mizaç belirleme, Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi, Duygusal Zekâ ve Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Sunum Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, Değişim Planlama olarak özetlenebilir.

 

Akademi Hakkında
Akademi Hakkında

Zuhal Yiğit, PCC

Kabataş Erkek Lisesi mezunu olan Zühal Yiğit, Bilgisayar Programcılığı, İşletme lisans, İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans bölümlerinden mezundur. IT departmanında, teknik bir alanda başladığı iş yaşamını, farklı sektörlerdeki firmalarda İnsan Kaynakları Yöneticiliği yaparak sürdürmüştür.

PCC unvanına sahip bir koçtur ve Kariyer Koçluğu Eğitimi ile koç adaylarının eğitim süreçlerinde yer almaktadır. Kariyer Atölyesi, İzotomi Kariyer, Değerleme Merkezi gibi çalışmalar sayesinde daha çok kişinin kariyer gelişimine destek verebilmekten son derece mutludur.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesidir ve ICF Türkiye Birimi’nde 2018-2020 döneminde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Üniversitelerde kariyer konulu seminerlere katılmakta ve atölyeler düzenlemektedir. Kişisel web sayfası ve bazı dergilerde makaleleri yayınlanmaktadır.

Canan Coşkun Sayın, PCC

PCC unvanlı koç ve Uluslararası Mindfulness ve Şefkat Eğitmenidir.

Romanya Victor Babeş Üniversitesinde Nöroanatomi, Nöroelektrofizyoloji ve Biofeedback eğitimleri almıştır.

Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility- ETaC) uzmanıdır. Psikodramatist Doktor A. Meral Genç önderliğinde iki sene  Psikodrama Yaşantı Grubu çalışmalarına katılmıştır.

13 yıllık kurumsal hayatın ardından aldığı eğitimlerle birlikte 2014 yılından beri mindfulness, şefkat, koçluk ve grup eğitimleri hazırlıyor.

Güçlü koçluk yetkinlikleri ile mindfulness ve şefkatin kadim ve bilimsel öğretilerini verdiği eğitimlerde birleştirmektedir.

 

Akademi Hakkında

Akademi Hakkında
Akademi Hakkında

Ceren Kaçan, PCC

PCC unvanlı ICF koçu ve uzman eğitmendir. NLP Master, İlişki ve Evlilik Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapisi, Aile Dizimi ve Vaka Analizi uzmanıdır.

2003 yılında başladığı iş yaşamında eğitim, radyo-TV, bilişim, gayrimenkul sektörlerinde farklı pozisyonlarda görev almıştır. Vodafone Türkiye’de ve Schindler Türkiye’de mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.

Diğer yetkinlikleri: Adlerian Terapi, Diksiyon ve Beden Dili, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility- ETaC) uzmanlığıdır. 

Kendini başarının ve bilginin müridi olarak tanımlar. Birikimlerimi ve tecrübelerimi paylaşmayı, insanların hayatına dokunmayı ve dönüşümlerinde onlara yol arkadaşlığı yapmayı kendime amaç edinen bir koç ve eğitmendir.