ICF Onaylı Kariyer Koçluğu Eğitimi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Coaching For Enhanced Performance In Business Life Kariyer Koçluğu Eğitimi, ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde online eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan ileri koçluk programıdır.

Günümüzde kariyer, bireylerin mutluğu konusundaki en önemli unsurlardan birisi. İş yaşamı ile özel yaşamı birbirinden ayrı tutmak neredeyse imkansız. Bir tarafta yaşanan başarı ya da başarısızlık hissinin diğer tarafı etkilediği kesin. Kariyer Koçluğu Eğitiminin asıl amacı öncelikle koçun, kariyerin önemini içselleştirmesini sağlamaktır. Kendi ezberlerinden uzakta durarak danışanın gerçek ihtiyacını, yeteneklerini, isteklerini ortaya çıkarmaktır. Danışanın potansiyeline inanmak ve danışan bunu fark ettiğinde onun yanında durmaktır. Tüm bu kariyer bulmacasını yaşam amacı düzlemine taşımak ve çözülmesi sırasında keyifli, mutlu, tatmin bir hayat yaşanmasına zemin hazırlamaktır.

Kimler bu eğitimi almalı?

 

Previous
Next

Eğitim Süreci

Kariyer Koçluğu Eğitimi, 2 tam gün süren tamamı canlı online derslerden oluşur ve toplam 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikronlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz. Mezun olduktan sonra da süpervizyon desteği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı “Coaching For Enhanced Performance In Business Life” Kariyer Koçluğu sertifikası verilecektir.

 

Eğitim İçeriği

Kariyerin hangi döneminde olursa olsun kişilerin gerçek potansiyelini kullanabilecekleri, başarılı, mutlu ve iş tatmini yaşayan çalışanlara dönüşmelerini hedef almaktadır.

Bu eğitimde kariyer gündemi olan kişilere koçluk yapabilmek için gerekli olan metod, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir

Kariyer Tanımı ve Unsurları:

Kariyere yüklenen anlamlar, toplumsal beklentiler, başarı kavramı, kariyer evreleri.

Yaşam Döngüsünde Kariyer Dönemleri:

Farklı kariyer gündemleri ve ardındakiler, kariyer yönetimine etki eden durumlar, bireysel ve toplumsal açıdan kariyer gerçeği, kuşaklar perspektifinden iş hayatına bakış.

Kariyer Koçunun Varlığı:

Kariyer koçu için kör noktalar, kariyer koçluğunun farklılıkları, kariyer koçunun en sık yaptığı hatalar

Olasılıklar Dünyası:

Kariyer koçluğu ihtiyacının varlığı, modellerden yararlanma, kariyer koçluğunda kullanılabilecek metodları deneyimleme.

Teoriden Pratiğe:

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

 

Eğitim Takvimi

1. Eğitim Seçeneği

15 Ocak Cumartesi 10.00- 17.00

16 Ocak Pazar 10.00- 17.00

 

2. Eğitim Seçeneği

2 Nisan Cumartesi 10.00- 17.00

3 Nisan Pazar 10.00- 17.00

Katılım Koşulları ve Ücret

Katılımcıların temel koçluk eğitimi almış olmaları gerekmektedir.

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. 

Eğitim ücreti 1.950 TL’dir.

(Erken kayıt, taksit ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz. Ücretlere KDV dahil değildir.)

Daha önce temel koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Previous
Next