Umut Esen, PCC

1980 yılında Ankara’da doğan Umut Esen, Gazi Eğitim Fakültesinin Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitim hayatını Sola Unitas Academy, Erickson Coaching ve Paul Ekman International’da sürdürerek iletişim ve psikoloji alanında birçok yetkinlik ve uzmanlık edinmiştir. 

2003- 2016 yılları arasında Cent Koleji, Ulus Özel Musevi Okulları, NTC Ders Evi, US Ulus Dershanesi gibi birçok saygın kurumda eğitmenlik, danışmanlık, Türkçe ve Edebiyat bölüm başkanlıkları gibi görevler almıştır.

2016 yılından itibaren, kurucusu olduğu “Umut Esen Eğitim & Danışmanlık” bünyesinde eğitmen, koç, konuşmacı ve danışman olarak bireylere ve kurumlara yönelik gelişim ve motivasyon süreçleri tasarlamakta ve yönetmektedir. 

PCC unvanlı bir ICF koçudur.

BJK Futbol Akademisi, Art of Kitchen, SEM Akademi, Atölye Eğitim, RHEA Girişim gibi kurumlarda ve birçok üniversitede eğitim ve seminerler vermiş; birçok organizasyonda konuşmacı olarak yer almıştır.

Cosmopolitan, Hürriyet gazetesi, Vatan gazetesi, Intown dergisi, E-koç dergisi, kişisel blogu ve birçok yayın organında makaleler yazmıştır ve yazmaktadır.

Eğitim, psikoloji ve yaşam üzerine videolarını yayımladığı YouTube kanalı vardır.

Podcastleri Spotify ve Apple Music‘te yayımlanmaktadır.

“Tolstoy’un Bisikleti” kitabının yazarıdır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olan Umut Esen’in diğer ilgi alanları tasarım, gastronomi, sinema ve edebiyattır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

Hakkında

Anasayfa
Hakkında

Yetkinlikler

ICF – International Coach Federation

– Professional Certified Coach 

 

Paul Ekman International

– IAE – Interview Assesment Expert (Mülakat Değerlendirme Uzmanı)

– EIE – Emotional Intelligence Expert (Duygusal Zeka Uzmanlığı)

– ESaC – Emotional Skills and Competencies (Duygusal Yetkinlikler)

– ETaC – Evaluating Truthfulness Credibility (Güvenilirliği Değerlendirmek)

 

Erickson International

– NLP Master Practitioner

Hakkında
Hakkında