ICF Onaylı İleri Koçluk Atölyesi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Advanced Coaching ileri koçluk atölye çalışması ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde online eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan ileri koçluk programıdır.

Koçların, usta koçluk yetkinlikleri edinmelerini ve seans yapma deneyimleri kazanmalarını amaçlamaktadır. Mentor koç gözetiminde bir araya gelen koçlar, birçok kez gerçek koçluk deneyimi yaşar. Geri bildirim alır, deneyim kazanır, yetkinliklerini arttırır ve usta bir koç olarak mezun olarak profesyonelliğe adım atar. Bol pratik ve uygulamaya dayalı bu programın sonunda:

Previous
Next
Akademi Hakkında
Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim İçeriği

Eğitim iki tam gün süren canlı online derslerden, atölye çalışmalarından ve bireysel portfolyo hazırlayıp teslim etme süreçlerinden oluşmaktadır. İleri Koçluk Atölyesi, ICF Akrediteli ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın seçmeli modülüdür ve tekil olarak 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Derslerin tamamına katılan, portfolyo çalışmalarını eksiksiz teslim eden ve yapılacak test sınavında %70 ve üstü başarı gösteren katılımcılara ICF onaylı  “Advanced Coaching” İleri Koçluk Sertifikası verilecektir.

Canlı Online Dersler

  • İleri koçluk teknikleri

  • Usta koçluk yetkinlikleri

  • Derine ve ileri götüren güçlü sorular

  • Zor danışanlar ve zor gündemler

  • Seans sırasındaki olası aksaklıklar

  • İş kurma, müşteri bulma, reklam

  • Yaşanan sorunlara çözümler

  • Daha iyi koç olmak için öneriler

İleri Koçluk Atölyesi

Her katılımcı mentor koç gözetiminde gerçek koçluk deneyimleri yaşar. Bu koçluk seansı diğer katılımcılar tarafından izlenir ve bitiminde geri bildirimde bulunulur. Mentor koç ayrıntılı bir değerlendirme yapar.

Katılımcılar, ayrıca danışan ve gözlemci rollerini de üstlenirler. Böylece her katılımcı koçluk yapmış, koçluk almış ve yapılan koçlukları gözlemlemiş olur. 

Demo Koçluk Kaydı Değerlendirme

Katılımcılar kendi danışanları ile ayrıca yaptıkları koçluk seansının ses veya video kaydını mentor koç ile paylaşır. 

Mentor koç bu görüşmeyi değerlendirerek yazılı bir rapor halinde katılımcıya iletir.

Eğitim Takvimi

Eğitim ve atölye çalışmamız her pazartesi 21.00’de başlar ve en az iki saat sürer. 

Programa dahil olanlar 8 çalışmaya katılım hakkına sahip olur. Bu haklarını üç ay boyunca diledikleri pazartesi kullanabilirler.

Demo koçluk kayıtları ve geri bildirimler gibi diğer tüm etkinlikler bu tarih aralığında, eğitmenin vereceği program dahilinde gerçekleşecektir.

Katılım Koşulları ve Ücret

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. Görüşme sırasında değer ve yetkinlikleri programa uygun bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

Eğitim ücreti: 1950 TL’dir. (KDV dahil değildir. Taksit, erken kayıt indirimi ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz.)

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@umutesen.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

 

Daha önce bir koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Previous
Next