Türkçe Özel Ders

Talep için iletişime geçiniz.

Öğrencinin bireysel farklılığını göz önünde tutup ona uygun anlatım yöntemiyle;

onun eksik olduğu konulara ağırlık vererek;

ona en uygun zaman diliminde;

süresi, tekrarı, geri bildirimi ve kontrolü ona özel olan dersler

Doğru Plan ve Yöntem Belirleme

İlk önce öğrencinin seviyesi ve dil becerilerine ne kadar hakim olduğu ölçülüp ona özgü işlevsel bir çalışma programı hazırlanır. Bu test aynı zamanda öğrencinin ne tür yaklaşımlara açık olduğunu ve ona uygulanacak öğretim metotlarının türünü de belirleyecektir.

Dil Becerisi Geliştirme Çalışmaları

LGS çalışmalarımızın en iddialı bölümü, öğrencilerin kitap okuma eksiklerini kısa sürede en etkili şekilde gideren ve tam oturmamış olan anadil hakimeyetlerini işlevsel şekilde geliştiren “Dil Becerisi Geliştirme Çalışmaları”dır.

Tüm bunlar başarısı kanıtlanmış, çıkan sorulara göre her sene güncellenen, pratik, işlevsel ve ilgi çekici çalışma kağıtları ve kitapçıklarla yapılır.

Teknik Dil Bilgisi Çalışmaları

Soruların %10-20’sine denk gelen ancak konu çeşitliliği bakımından çok zaman alan dil bilgisi konuları ile yazım ve noktalama kuralları işin formülize edilebilen teknik kısmıdır. Bilgiye ve bol alıştrmaya ihtiyaç vardır.

LGS mantığına uygun şekilde, çıkmış ve çıkması muhtemel tarzda soru ve konulara yoğunlaşılır.

Her dil bilgisi konusunun pratik yöntemleri, şaşırtmacalara karşı uyarıları ve püf noktaları vardır. Bunlara uygun şekilde hazırlanmış ve sürekli güncellenen interaktif ders notları ve her konudan sonra uygulanan tarama testleri ile fark yaratılır.

Koçluk ve Psikolojik Destek

Öğrencinin sınava hazırlanma sürecinin sadece bilgi yüklemesi yapmak değil, belli bir taktik, strateji ve planlama ile mümkün olabilen bir maraton olduğu gerçeğinden hareketle: