ICF Onaylı Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Coaching Teens and Students ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde öğrencilerin potansiyel ve performansını en üst düzeye çıkarmak için öğrenciye özgü gelişim süreçleri  tasarlayıp  uygulayabilen,  yaratıcı ve ilham veren koçlar yetiştirmeyi hedefleyen uzman koçluk eğitimidir.

Tüm dünyada yaygın olan öğrenciye yönelik koçluk, ülkemizde de hızla hem kurumsal hem de bireysel alanda kendisine yer bulmaya başladı. Bu talebi karşılayacak nitelikli ve yetkin bir koç olmanız için oluşturduğumuz programımızda hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

 

Kimler bu eğitimi almalı?

Previous
Next
Akademi Hakkında
Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim Süreci

Eğitim iki tam gün süren canlı online derslerden oluşmaktadır. Öğrenci Koçluğu Eğitimi, ICF Akrediteli ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın seçmeli modülüdür ve tekil olarak 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı “Coaching Teens and Students” Öğrenci Koçluğu Sertifikası verilecektir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Canlı Online Ders ve Atölyeler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi özenle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum, pratik anlatım ve öğrenci merkezli yaklaşım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.

ICF yetkinliklerini uluslararası standartlarda edineceğiniz derslerimizde teknolojik olanakları, modern eğitim tekniklerini ve günümüz insanına hitap eden “optimum zaman, maksimum verim” ilkesini gözeterek hazırladık.

Her beceri gibi koçluk da bilmekten öte “uygulamak” ile ilgili bir yetkinlik. Bu nedenle sadece bilgi aktarımı değil, gözetimli ortamda uygulamalar yapacağınız atölye çalışmalarına ayrıca önem veriyoruz.

Tam Donanımlı Ders Materyalleri

Detaylı bilgiler, metotlar ve alıştırmaların olduğu Öğrenci Koçluğu Ders Kitabınızı ve eğitim boyunca her adımda size destek olacak Rehber Kılavuzunuzu pdf formatında gönderiyoruz. 

Eğitim portalımızda örnek öğrenci koçluğu seanslarından makalelere, gelişim filmlerinden kitaplara kadar birçok materyal sizi bekliyor.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim İçeriği

Özellikle öğrenci ve gençlerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı ortaklık süreci oluşturmaya yönelik kazanımları içerir.

Gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine en fazla katkıyı verebilecek bilgi, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir

Öğrenciyi Anlamak:

Yaş dönemleri, zeka türleri, öğrenme stilleri, aile çeşitleri, kuşak özellikleri, kişilik türleri ve bireysel farklılıklar gibi birçok alanda öğrencileri derinlemesine tanıma ve anlamaya yönelik akademik bilgiler ve bu bilgilerle yaklaşım ve yöntemler geliştirmeyi hedefleyen yaratıcı gelişim süreçleri tasarlamak.

Başarıya Giden Yol:

Doğru hedef belirleme, zaman yönetimi, verimli ders çalışma, etkin öğrenme yöntemleri, öğrenme aşamaları, özgüven kazandırma, sürdürülebilir motivasyon teknikleri gibi öğrencinin potansiyelini ortaya çıkarıp ona uygun yaklaşımlarla maksimize etme yolları.

Farkındalık ve Aksiyon:

Öğrencide farkındalık yaratma: Anlamlı sessizlik, yansıtma ve alan tanıma. Meraklı, gözlemci ve odaklı kalarak kaldıraç noktalarını fark etme ve koçluk tekniklerini yerinde kullanma. Eylemleri tasarlama ve aksiyon planları

Olasılıklar Dünyası:

Okulda, evde, sosyal hayatta yaşanabilecek olası aksaklıklara karşı geliştirilebilecek stratejiler, birlikte yaratma süreçleri. Öğrenci koçluğunun farklı senaryoları.

Teoriden Pratiğe:

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir

Eğitim Takvimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi 1. Seçenek:

22 Mayıs Cumartesi (10.00- 17.00 saatlerinde)

23 Mayıs Pazar (10.00- 17.00 saatlerinde)

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi 2. Seçenek:

17 Temmuz Cumartesi (10.00- 17.00 saatlerinde)

18 Temmuz Pazar (10.00- 17.00 saatlerinde)

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

ders kapak mockup
ders_iç_mockup

Katılım Koşulları ve Ücret

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. Görüşme sırasında değer ve yetkinlikleri programa uygun bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

( A ) Daha önce ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış katılımcılar için eğitim ücreti: 1950 TL’dir.

( B ) Daha önce ICF onaylı temel koçluk eğitimi almamış katılımcıların öncelikle Modül 1 “Koçluğun Temelleri” eğitimini alması gerekmektedir. Koçluğun Temelleri + Öğrenci Koçluğu programının toplam ücreti 3.500 TL’dir.

Ücretlere KDV dahil değildir. Erken kayıt, taksit ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz.

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@umutesen.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

Daha önce bir koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Previous
Next