ICF Onaylı Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Coaching Teens and Students ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde öğrencilerin potansiyel ve performansını en üst düzeye çıkarmak için öğrenciye özgü gelişim süreçleri  tasarlayıp  uygulayabilen,  yaratıcı ve ilham veren koçlar yetiştirmeyi hedefleyen uzman koçluk eğitimidir.

Tüm dünyada yaygın olan öğrenciye yönelik koçluk, ülkemizde de hızla hem kurumsal hem de bireysel alanda kendisine yer bulmaya başladı. Bu talebi karşılayacak nitelikli ve yetkin bir koç olmanız için oluşturduğumuz programımızda hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

 

Kimler bu eğitimi almalı?

Previous
Next

Eğitim Süreci

Öğrenci Koçluğu Eğitimi, 2 tam gün süren tamamı canlı online derslerden oluşur ve toplam 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikronlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz. Mezun olduktan sonra da süpervizyon desteği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı “Coaching Teens and Students” Öğrenci Koçluğu Sertifikası verilecektir.

 

Canlı Online Ders ve Atölyeler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi özenle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum, pratik anlatım ve öğrenci merkezli yaklaşım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.

ICF yetkinliklerini uluslararası standartlarda edineceğiniz derslerimizde teknolojik olanakları, modern eğitim tekniklerini ve günümüz insanına hitap eden “optimum zaman, maksimum verim” ilkesini gözeterek hazırladık.

Detaylı bilgiler, metotlar ve alıştırmaların olduğu Öğrenci Koçluğu Ders Kitabınızı pdf formatında gönderiyoruz. 

 

Süpervizyon Desteği

Eğitim alan katılımcılar diledikleri takdirde daha sonra yapacakları öğrenci koçluğu seanslarından birininin ses veya görüntü kaydını göndererek eğitmenden geri bildirim alabilir.

Katılımcılar ders kitabındaki listede yer alan kitapların üçünü okuyarak bunlarla ilgili verilen değerlendirme çalışmalarını eğitmene göndererek geri bildirim alabilir.

Yine verilen listede yer alan filmlerden en az üçünü izleyerek bunlarla ilgili verilen değerlendirme çalışmalarını eğitmene göndererek geri bildirim alabilir.

Eğitim İçeriği

Özellikle öğrenci ve gençlerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı ortaklık süreci oluşturmaya yönelik kazanımları içerir.

Gençler ve öğrenciler ile ilgili koçluk yapabilme becerilerinin yanı sıra, öğrencilerin hedeflerine doğru mutlu ve başarılı bir şekilde ilerlemelerine en fazla katkıyı verebilecek bilgi, araç ve teknikler üzerinde durulur.

Temel Koçluk Yetkinlikleri:

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir

Öğrenciyi Anlamak:

Yaş dönemleri, zeka türleri, öğrenme stilleri, aile çeşitleri, kuşak özellikleri, kişilik türleri ve bireysel farklılıklar gibi birçok alanda öğrencileri derinlemesine tanıma ve anlamaya yönelik akademik bilgiler ve bu bilgilerle yaklaşım ve yöntemler geliştirmeyi hedefleyen yaratıcı gelişim süreçleri tasarlamak.

Başarıya Giden Yol:

Doğru hedef belirleme, zaman yönetimi, verimli ders çalışma, etkin öğrenme yöntemleri, öğrenme aşamaları, özgüven kazandırma, sürdürülebilir motivasyon teknikleri gibi öğrencinin potansiyelini ortaya çıkarıp ona uygun yaklaşımlarla maksimize etme yolları.

Farkındalık ve Aksiyon:

Öğrencide farkındalık yaratma: Anlamlı sessizlik, yansıtma ve alan tanıma. Meraklı, gözlemci ve odaklı kalarak kaldıraç noktalarını fark etme ve koçluk tekniklerini yerinde kullanma. Eylemleri tasarlama ve aksiyon planları

Olasılıklar Dünyası:

Okulda, evde, sosyal hayatta yaşanabilecek olası aksaklıklara karşı geliştirilebilecek stratejiler, birlikte yaratma süreçleri. Öğrenci koçluğunun farklı senaryoları.

Teoriden Pratiğe:

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir

Eğitim Takvimi

Eğitim Tarihi

20 Kasım Cumartesi 10.00- 17.00

21 Kasım Pazar 10.00- 17.00

ders kapak mockup

Katılım Koşulları ve Ücret

Katılımcıların temel koçluk eğitimi almış olmaları gerekmektedir.

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. 

Eğitim ücreti 1.950 TL’dir.

(Erken kayıt, taksit ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz. Ücretlere KDV dahil değildir.)

Daha önce temel koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Previous
Next