ICF Onaylı Temel Koçluk Eğitimi

Talep için iletişime geçiniz.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

Umut Esen Akademi, “Coaching Foundations Temel Koçluk Eğitimi ICF akreditasyonuna sahiptir ve koçluk eğitiminde ICF temel yetkinliklerine uygun şekilde katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir. Yetkin koçluğa giden yolda nitelik geliştirmek için kendini keşif, potansiyelleri ortaya çıkarma ve değerlerini fark etme süreçlerinin motive edici ve heyecan verici şekilde başlaması hedeflenir.

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Previous
Next
Akademi Hakkında
Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim Süreci

Eğitim iki tam gün süren canlı online derslerden, atölye çalışmalarından ve bireysel portfolyo hazırlayıp teslim etme süreçlerinden oluşmaktadır. İlişki Koçluğu Eğitimi, ICF Akrediteli ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın 1. modülüdür ve tekil olarak 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir.

Derslerin tamamına katılan, portfolyo çalışmalarını eksiksiz teslim eden ve yapılacak test sınavında %70 ve üstü başarı gösteren katılımcılara ICF onaylı  “Coaching Foundations” Temel Koçluk Sertifikası verilecektir.

Canlı Online Ders ve Atölyeler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi özenle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum, pratik anlatım ve öğrenci merkezli yaklaşım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.

ICF yetkinliklerini uluslararası standartlarda edineceğiniz derslerimizde teknolojik olanakları, modern eğitim tekniklerini ve günümüz insanına hitap eden “optimum zaman, maksimum verim” ilkesini gözeterek hazırladık.

Her beceri gibi koçluk da bilmekten öte “uygulamak” ile ilgili bir yetkinlik. Bu nedenle sadece bilgi aktarımı değil, gözetimli ortamda uygulamalar yapacağınız atölye çalışmalarına ayrıca önem veriyoruz.

Tam Donanımlı Ders Materyalleri

Detaylı bilgiler, metotlar ve alıştırmaların olduğu Temel Koçluk Ders Kitapçığınız ve eğitim boyunca her adımda size destek olacak Rehber Kılavuzunuzu pdf formatında gönderiyoruz. 

Canlı derslerimizin yanı sıra istediğiniz zaman dilediğiniz platformda izleyebileceğiniz hazır eğitim videolarımızı da erişiminize açıyoruz.

Eğitim portalımızda örnek koçluk seanslarından makalelere, gelişim filmlerinden kitaplara kadar birçok materyal sizi bekliyor.

Portfolyo Hazırlama

İlişki koçluğu yetkinliklerinizi pekiştirmek için ders dışındaki çalışmalarınızdan oluşan bir portfolyo hazırlamanızı bekliyoruz:

1- Koçlukla ilgili en az  bin kelimeden oluşan bir makale yazmak veya en az beş dakikalık bir kısa film çekmek

2- İki farklı demo koçluk yapmak, bunlarla ilgili öz değerlendirme formlarını doldurmak ve bu koçluklardan birinin ses veya video kaydını göndermek (Eğitmen değerlendirerek geri bildirim verir)

3- Verilecek listede yer alan kitapların en az üçünü okuyarak bunlarla ilgili formları doldurmak

4- Verilecek listede yer alan filmlerden en az üçünü izleyerek bunlarla ilgili formları doldurmak

Eğitim İçeriği

Katılımcıların koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir. Yetkin koçluğa giden yolda nitelik geliştirmek için kendini keşif, potansiyelleri ortaya çıkarma ve değerlerini fark etme süreçlerinin motive edici ve heyecan verici şekilde başlaması hedeflenir.

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

 • Koçluk nedir, ne değildir?
 • Koçluğun kısa tarihi, günümüzdeki yeri ve ICF standartları
 • Koçluğun etik değerleri ve ilkeleri
 • Koçluk yetkinliklerini tanıma ve içselleştirme: önyargısız olma, açıklık, esneklik, müşteri merkezli yaklaşım, duyguları kontrol
 • Benlik 1 vs benlik 2
 • Değerleri, potansiyeli ve hedefleri fark etme
 • Müşteriyle güven ve yakınlık inşa etmek
 • Dinleme türleri ve aktif dinlemeye başlama
 • Soru türleri ve koçluk sorularının özellikleri
 • Koçun dili
 • Koçluk gündemi oluşturulması ve netleştirilmesi
 • Koçluk demosu ve ilk uygulama deneyimi

Eğitim Takvimi

ders kapak mockup

Kayıt olduğunuz zaman eğitim videolarınız ve ders kitaplarınız kullanıma açılır. Canlı eğitim tarihleri:

13 Mart Cumartesi (10.00- 16.00 saatlerinde)

14 Mart Pazar (10.00- 16.00 saatlerinde)

ders_iç_mockup

Katılım Koşulları

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. Görüşme sırasında değer ve yetkinlikleri programa uygun bulunan adaylar eğitime kabul edilir.

Eğitim ücreti: 1950 TL’dir. (KDV dahil değildir. Taksit, erken kayıt indirimi ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz.)

Ön başvuru için kendinizi kısaca tanıtan ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı e-postayı info@umutesen.com adresine göndermenizi veya iletişim sayfasındaki formu doldurmanızı rica ederiz.

 

ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim Programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Previous
Next